قیمت جهانی نفت امروز ۹۸/۱۱/۱۴

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۷۹ سنت معادل ۱.۴ درصد کاهش به ۵۵ دلار و ۸۳ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، همزمان با تداوم نگرانی ها از کاهش تقاضا برای نفت در چین به دلیل ادامه شیوع ویروس کرونا، قیمت نفت روز دوشنبه نیز روند کاهشی خود را ادامه داد.

پس از آنکه شرکت های هوانوردی اقدام به لغو پروازهای خود به مقصد چین کردند، قیمت نفت برنت و نفت وست تگزای اینترمدییت آمریکا هفته گذشته برای چهارمین هفته متوالی کاهش داشت. زنجیره های عرضه در دومین اقتصاد بزرگ جهان نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا مختل شده اند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 79 سنت معادل 1.4 درصد کاهش به 55 دلار و 83 سنت رسید. در ماه ژانویه قیمت نفت برنت حدود 12 درصد کاهش داشت و بدترین عملکرد ماهانه از نوامبر 2018 را به ثبت رساند.

قیمت نفت خام آمریکا نیز پس از رسیدن به رقم 50 دلار و 42 سنت در اوایل جلسه امروز، با اندکی تعدیل و افت 50 سنت نسبت به رقم پایانی هفته گذشته به 51 دلار و 6 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا در ماه ژانویه با 15.6 درصد افت بدترین عملکرد ماهانه از می 2019 را به ثبت رساند.

در حالی که ثبت سفارش صادرات در چین کاهش یافته و فعالیت های کارخانه ای این کشور مختل شده است، تحلیلگران انتظار دارند آمارها در ماه فوریه شاهد افت قابل توجهی باشد. در همین حال بانک مرکزی چین قصد دارد برای جلوگیری از افت بیشتر اقتصاد این کشور اقدام به تزریق بیشتر نقدینگی نماید.

مایکل مک کارتی، تحلیلگر مؤسسه سی ام سی مارکتس در این باره گفت: «تعطیلی فرودگاه ها نشان می دهد که تقاضا برای انرژی به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.»

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و متحدانش ممکن است برای بحث در خصوص تأثیر ویروس کرونا بر بازار نفت، نشست خود را از ماه مارس به فوریه موکول کنند. میزان تولید نفت اوپک در ماه ژانویه به پایین ترین رقم خود از سال 2009 رسیده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *