گزارش دوره آموزشی بایسته های تجارت در بازار های بین المللی انرژی

بسمه تعالی

مورخ 01/03/1398

موضوع: گزارش دوره آموزشی بایسته های تجارت در بازار های بین المللی انرژی

بیست و دومین دوره آموزشی انجمن اپک تحت عنوان “بایسته های تجارت در بازارهای بین المللی انرژی” با همکاری بورس انرژی ایران و با حضور جمعی از کارشناسان اعضای انجمن اپک در اتاق تهران برگزار گردید.

در این جلسه قوانین ومقررات حاکم بر بورس انرژی، دستورالعمل پذیرش کالا و اوراق بهادار مبتنی بر کالا و ضوابط عمومی انجام معامله در بورس انرژی بررسی گردید. همچنین روش های انجام معامله در بورس انرژی، انواع قراردادهای قابل معامله در بورس انرژی(قرارداد سلف، نسیه، پریمیوم و..) و مفاهیم بازار فیزیکی، بازار مشتقه بیان گردید. نمونه ای از اطلاعیه عرضه و سفارش فروش به همراه نحوه سفارش فروش و عرضه در سایت بورس انرژی به طور کامل شرح داده شد.

نکات مهم در رابطه با شرایط خرید و فروش نفت در شرکت های خصوصی، انتشار اطلاعیه عرضه در رینگ داخلی و رینگ بین المللی بیان گردید و ضوابط اخذ کد معاملاتی توسط خریداران و مراحل دریافت آن به تفصیل شرح داده شد.

همچنین در این جلسه به مباحث مراحل انجام معاملات کالا به روش حراج حضوری، شیوه های تسویه در بورس انرژی و مهلت های تسویه در بورس انرژی پرداخته شد. در پایان جلسه نیز پرسش و پاسخ صورت گرفت. در ذیل عکسهای جلسه فوق مشاهده می گردد.

دبیرخانه انجمن اپک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *