گزارش کارگاه آموزشی بررسی مسائل  اقتصادی ایران با نگاهی بر قانون بودجه و تمرکز بربودجه عمرانی سال 98 کل کشور

 

بسمه تعالی

مورخ 02/05/1398

موضوع: گزارش کارگاه آموزشی بررسی مسائل  اقتصادی ایران با نگاهی بر قانون بودجه و تمرکز بربودجه عمرانی سال 98 کل کشور

بیست و ششمین دوره آموزشی انجمن اپک تحت عنوان “بررسی مسائل اقتصادی ایران با نگاهی بر قانون بودجه و تمرکز بر بودجه عمرانی سال 98 کل کشور” با حضور جناب دکتر پازوکی اقتصاددان و استاددانشگاه و جمعی از کارشناسان اعضای انجمن اپک(APEC)، در اتاق تهران برگزار گردید.

در این جلسه جناب دکتر پازوکی مهمترین دلیل عدم ثبات اقتصادی کشور را بی انضباطی اقتصادی مطرح کرد که در بخش های مختلف حاکم است و دارای سه بخش بی انضباطی پولی، اداری و مالی می باشد. ایشان مشکلات کشور را، معافیت های مالیاتی و فرارمالیاتی زیاد دانست که نیازمند ایجاد سیستم مالیاتی دقیق و منظم است و راهکارهای خلاصی از بی انضباطی مالی را طراحی سیستم مالیاتی کارا، استفاده از تکنولوژی غرب،مذاکره و تبادل با دنیا برشمرد.

به عقیده این اقتصاددان، برای رسیدن به نرخ رشد اقتصادی مطلوب و افزایش اشتغال و ثبات در تجارت، می بایست رشد بودجه عمرانی و سرمایه گذاری در بخش خصوصی صورت گیرد. که مستلزم داشتن شفافیت در اقتصاد ایران، رقابت اقتصادی و عدم انحصار در بخش خصوصی و دولتی است.

دکتر پازوکی به ضرورت ایجاد فضای کسب و کار امن و مساعد برای سرمایه گذار جهت فراهم آوردن زمینه سرمایه گذاری در اقتصاد کشور اشاره کرد و اعمال قانون در مجموعه حکومت و قوه قضاییه را از مهمترین راه های ایجاد فضای امن اقتصادی دانست. در ادامه خلاصه ای از بودجه کل کشور در سال98، درآمدها و هزینه های دولت درسال98 وخلاصه ای از واگذاری وتملک دارایی های سرمایه ای سال98 را بررسی نمودند.

 در پایان این جلسه، پرسش و پاسخ صورت گرفت.

دبیرخانه انجمن اپک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *