اتریش: گزینه تحریم گاز روسیه روی میز مذاکره نیست

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، کارل نهمر، صدراعظم اتریش روز سه شنبه فاش کرد که اتحادیه اروپا درباره ممنوعیت واردات گاز طبیعی روسیه به عنوان بخشی از دور بعدی تحریم‌ها علیه این کشور مذاکره نخواهد کرد.

نهمر در حاشیه دومین روز اجلاس اتحادیه اروپا در بروکسل به خبرنگاران گفت: تحریم گاز موضوع مورد بحث نخواهد بود، اولاف شولتز، (صدر اعظم آلمان) نیز این موضوع را به وضوح بیان کرده است.

روز دوشنبه، اتحادیه اروپا با ممنوعیت جزئی نفت خام روسیه به عنوان بخشی از دور ششم تحریم ها موافقت کرد.

نهمر توضیح داد: (فقدان) نفت روسیه بسیار راحت‌تر جبران می‌شود… گاز کاملاً متفاوت است، به همین دلیل است که تحریم گاز در بسته تحریم‌های بعدی جای نخواهد داشت.

هر دو کشور استونی و بلژیک نیز دیدگاه اتریش در مورد تحریم احتمالی صادرات گاز روسیه به بلوک اتحادیه اروپا را دارند. کاجا کالاس، نخست وزیر استونی روز سه شنبه در بدو ورود به این اجلاس به خبرنگاران گفت که اعمال تحریم های بیشتر علیه روسیه دشوار خواهد بود، زیرا شهروندان اتحادیه اروپا تحت تأثیر قرار گرفته اند.

یورونیوز به نقل از وی نوشت: من فکر می کنم گاز باید در بسته هفتم باشد، اما باید واقع بین باشم و فکر نمی کنم وجود داشته باشد.

الکساندر دی کرو، نخست وزیر بلژیک، تحریم نفتی اتحادیه اروپا علیه روسیه را “گامی بزرگ و رو به جلو” خواند، اما گفت که معتقد است این اتحادیه “تا همینجا آن را متوقف کند”، زیرا ممنوعیت گاز روسیه “بسیار پیچیده تر” است.

بر اساس این گزارش، اتحادیه اروپا به شدت به واردات گاز روسیه وابسته است، اما پس از آغاز عملیات نظامی مسکو در اوکراین، تلاش کرده است تا این وابستگی را کاهش دهد.

این در حالی است که غول انرژی روسیه یعنی شرکت گازپروم، صادرات گاز به لهستان، بلغارستان، فنلاند و هلند را پس از اینکه این کشورها به درخواست مسکو مبنی بر پرداخت هزینه گاز به روبل امتناع کردند، متوقف کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *