اخراج ۱۵ درصد از نیروی کار بریتیش پترولیوم

مدیرعامل بریتیش پترولیوم به کارمندانش اعلام کرد تا پایان سال جاری میلادی حدود ۱۰ هزار نفر این شرکت را ترک خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، بریتیش پترولیوم حدود 15 درصد از نیروی کار خود را در پاسخ به بحران همه‌گیری ویروس کرونا کاهش میدهد. این تعدیل نیرو بخشی از طرح برنارد لونی، مدیرعامل شرکت برای تبدیل این شرکت بزرگ نفت و گاز به انرژی های تجدید پذیر است.

لونی به کارمندانش اعلام کرد که این شرکت مستقر در لندن 10000 کارمند خود را اخراج می کند. بریتیش پترولیوم در حال حاضر 70100 نیروی کار دارد.

وی طی بیانیه ای گفت:«ما فرآیندی را آغاز کرده‌ایم که طی آن حدود 10 هزار نفر تا پایان سال جاری میلادی شرکت را ترک خواهند کرد».

طرح تعدیل نیروی بریتیش پترولیوم قبلاً هم توسط منابع مختلف اعلام شده بود.

سهام بریتیش پترولیوم 3.3 درصد افزایش یافته است. این در حالی است که سهام بخش انرژی اروپا 2.2 درصد بالا رفته است.

این شرکت اعلام کرد شغلهایی که تحت تأثیر این تعدیل نیرو قرار می‌گیرند بیشتر موقعیت‌های ارشد دفتری خواهند بود و کارکنان عملیاتی حفظ می شوند.

سخنگوی بریتیش پترولیوم گفت حدود یک پنجم کارمندانی که اخراج می شوند در انگلیس خواهند بود. این شرکت 15 هزار نیروی کار در انگلیس دارد.

بریتیش پترولیوم هم مانند سایر شرکت‌های انرژی پس از کاهش بی سابقه تقاضا برای نفت به خاطر همه گیری ویروس کرونا، هزینه های خود را در 2020 پایین آورده است. این شرکت 25 درصد از هزینه های خود را در سال جاری میلادی کم کرده و اعلام کرده است که 2.5 میلیارد دلار تا پایان 2021 از از طریق دیجیتالی کردن و ادغام کسب و کارهایش صرفه جویی مالی می کند.

بریتیش پترولیوم تا مارس 2021 هیچ افزایش حقوقی برای کارمندان ارشد خود نخواهد داشت و اعلام کرد احتمالاً در سال جاری میلادی هیچ پاداشی هم در کار نخواهد بود.

تعدیل نیرو در این شرکت 111 ساله بخشی از طرح های لونی برای آمادگی جهت انتقال به انرژی‌های کم کربن است. سخنگوی  بریتیش پترولیوم می‌گوید بحران کرونا تنها این طرح های انتقالی را سرعت داده است.

شرکت نفت چورون، دومین تولید کننده بزرگ نفت در آمریکا هم ماه گذشته اعلام کرد بین 10 تا 15 درصد نیروی کار خود را در سراسر جهان در راستای تجدید ساختار شرکت کاهش می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *