افزایش تولید نفت آمریکا در بحبوحه قیمت بالای نفت

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اویل پرایس، تولیدکنندگان نفت آمریکا در بحبوحه افزایش جهانی قیمت نفت به‌دنبال بی‌ثباتی در عرضه و تقویت تقاضا، نفت خام بیشتری تولید می‌کنند.

ادامه اختلال در زنجیره‌های عرضه و کمبود نیروی کار مانع تولید بیشتر نفت می‌شد، اما خوش‌بینی نسبت‌به تقویت تقاضا باعث شده تحلیلگران پیش‌بینی خود از تولید نفت آمریکا را افزایش دهند.

متخصصان عقیده دارند تولید نفت آمریکا در پایان سال جاری میلادی به‌طور متوسط برابر با 12.86 میلیون بشکه در روز خواهد بود یعنی 1.29 میلیون بشکه بیشتر از 2021. بخش زیادی از این افزایش تولید متعلق به حوزه پرمین خواهد بود.

این در حالی است که اداره اطلاعات انرژی آمریکا اخیراً دورنمای رشد تولید نفت این کشور در سال جاری میلادی را پائین آورده و انتظار دارد کل تولید نفت آمریکا در پایان سال جاری میلادی برابر با 12.1 میلیون بشکه در روز باشد. درحالی‌که قبلاً 12.3میلیون بشکه در روز پیش‌بینی‌شده بود.

این اداره مشکل زنجیره‌های عرضه و کمبود مواد اولیه را بی‌سابقه توصیف کرده و آن‌ را مانع افزایش تولید می‌داند.

در بیانیه اداره اطلاعات انرژی آمریکا آمده‌است:«ما همچنین با کمبود جدی نیروی کار مواجه هستیم، چون بخش قابل‌توجهی از نیروی کار این صنعت را طی دوره رکود ترک کرده‌اند».

تعداد چاه‌های نفت حوزه پرمین در هفته گذشته به 332 حلق رسیده که بالاترین رقم از آوریل 2020 را نشان می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *