افزایش قیمت برق در فرانسه

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، داده‌های مربوط به معاملات بازار بورس برق نورد پول Nord Pool نشان می‌دهد که قیمت برق در فرانسه روز سه‌شنبه به 650 یورو در هر مگاوات ساعت رسید که افزایش 5.5 درصدی نشان می‌دهد.

قیمت‌های فردایی در ساعت 12:46 به وقت گرینویچ به 645.54 یورو به ازای هر مگاوات ساعت رسید در حالی که روز قبل این رقم 611.85 یورو بود.

این بدان معناست که قیمت برق در این کشور بسیار بیشتر از میانگین هزینه‌ها در سراسر اتحادیه اروپاست که حدود 600 یورو در هر مگاوات ساعت گزارش شده است.

بر اساس این داده ها، قیمت برق در اتریش، بلژیک و هلند نیز در روز سه شنبه شاهد افزایش بوده است.

قیمت انرژی در سراسر اتحادیه اروپا افزایش یافته چرا که عرضه گاز از سوی روسیه روند کاهشی داشته است و بسیاری از کشورهای اروپایی برای تولید برق به گاز طبیعی متکی هستند.

در حالی که فرانسه به اندازه آلمان به گاز روسیه متکی نیست و حدود سه چهارم برق خود را از نیروگاه های هسته‌ای تولید می کند، دولت همچنان نگران است که برنامه کاهش اجباری مصرف برق در طول فصل سرما را اعمال کند.

پیش از این در ماه جاری میلادی، اگنس پانیر روناچر، وزیر انرژی فرانسه گفت: بازیگران اصلی، سازمان‌های دولتی و مشاغل، باید مصرف گاز و همچنین برق خود را کاهش دهند، چرا که این دو شبکه به هم مرتبط هستند.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *