بررسی بخشنامه لایحه تاخیرات و تمدید مدت پیمان (کار گروه بخشنامه ها)

پیرو تشکیل کارگروه های تخصصی کمیته نظام فنی و اجرایی، با حضور افراد حاضر در جلسه، یک کارگروه تخصصی برای بررسی دو بخشنامه زیر تشکیل شد:

  • دستورالعمل نحوه تنظیم و بررسی لایحه تاخیرات و تمدید قراردادها
  • دستورالعمل نحوه محاسبه تمدید مدت پیمان ناشی از تاخیر در پرداخت ها و ضمان تاخیر ایفای تعهدات مالی کارفرما

دستورالعمل لایحه تاخیرات و تمدید قراردادها

در ابتدای جلسه آقایان مهندسین طبیب زاده و طاهری خرم آبادی توضیحاتی از سوابق موضوع و دلیل تشکیل این کارگروه و اهمیت آن ارائه دادند. پیش نویس دستورالعمل “لایحه تاخیرات و تمدید قراردادها” توسط شرکت “مهندسی و توسعه گاز” تهیه شده است و معاونت مهندسی وزارت نفت در صدد است با استفاده از نظرات کارشناسان مختلف از شرکتهای اصلی زیرمجموعه وزارت نفت، این دستورالعمل را به صورت کلی ابلاغ نماید تا وحدت رویه ای در پیمان های صنعت نفت ایجاد گردد. به منظور اخذ نظرات نمایندگان پیمانکاران، از انجمن اپک دعوت شد که در جلسات تدوین دستورالعمل حضور یابد و نظرات بخش خصوصی را اعلام نماید. این انجمن نیز با درک اهمیت موضوع در دو جلسه قبلی حضور موثر داشت. مقرر شد این کارگروه تخصصی با مسوولیت آقای مهندس کی نژاد، نسبت به بررسی دستورالعمل و ارائه نقطه نظرات به معاونت مهندسی وزارت نفت و همچنین شرکت در جلسات بعدی وزارت نفت اقدام نماید.

دستورالعمل نحوه محاسبه تمدید مدت پیمان ناشی از تاخیر در پرداخت ها

آقای مهندس طبیب زاده تاریخچه این بخشنامه را بیان کردند. این بخشنامه در سازمان برنامه و بودجه در حال تدوین می باشد و بزودی منتشر خواهد شد. مقرر شد اعضای کارگروه ظرف یک هفته، نسبت به بررسی و اعلام نقطه نظرات درخصوص این بخشنامه اقدام نمایند. سپس جمع بندی نظرات به سازمان برنامه و بودجه اعلام گردد.

حاضرین:

آقای مهندس طبیب زاده (رئیس کمیته نظام فنی و اجرایی)

آقای مهندس داوود طاهری خرم آبادی (رئیس کمیته ارتباط با اعضا)

آقای دکتر طاهری (دبیر انجمن)

آقای مهندس سعید رنجبران (شرکت کیسون)

آقای مهندس کی نژاد (شرکت تهران جنوب)

آقای مهندس جاسمی (شرکت پارس کیهان)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *