تابستان برای آب تهران آغاز شد

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طبق اعلام آبفای تهران، میزان مصرف لحظه‌ای آب در تهران در روز جمعه 22 اردیبهشت‌ماه با بیش از 52 هزار لیتر در ثانیه به میزان مصرف آب در نقطه اوج مصرف نزدیک شد.

تهران درحالی روزهای پایانی اردیبهشت‌ماه را طی می‌کند که مجموع ذخایر سدهای پنج‌گانه تامین‌کننده آب شرب این استان به 500 میلیون مترمکعب رسیده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 57 میلیون مترمکعب کسری دارد و میزان بارش‌های استان تهران نسبت به سال گذشته 5.5 میلی‌متر کاهش داشته است و به‌نسبت بلندمدت 28 درصد این میزان کاهش دارد.

این در حالی است که طی روزهای آینده بیشینه دمای هوای پایتخت به 30 درجه سانتی‌گراد خواهد رسید و به‌تدریج سامانه‌های سرمایشی ساختمان‌ها و کولرهای آبی وارد مدار خواهند شد و این موضوع ضرورت مدیریت مصرف آب را دوچندان می‌کند.

با وارد شدن به فصل گرما حدود سه میلیون کولر آبی در پایتخت وارد مدار خواهد شد و هر کولر آبی معادل 300 لیتر در شبانه‌روز آب مصرف خواهد کرد.

با انجام برخی اقدامات ساده از جمله انجام سرویس‌های دوره‌ای، تنظیم شناور کولر، تعویض پوشال‌ها، بررسی اتصالات و شیلنگ و…  می‌توان بازدهی کولرها را افزایش و مصرف آب آنها را کاهش داد.

انتهای پیام/+

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *