جلسه کمیته اعتبارات و تأمین مالی با صندوق توسعه فناوری های نوین

گزارش جلسه کمیته اعتبارات و تأمین مالی و بانک ها با صندوق توسعه فناوری های نوین

این جلسه در محل انجمن اپک برگزار گردید. در ابتدای جلسه دکتر طاهری ضمن خوش آمد گویی، به معرفی انجمن اپک، سابقه و اعضای آن پرداختند. سپس مهندس میرزاخانیان ضمن اشاره به این موضوع که اعضای انجمن عموما به صورت پیمانکاری و مشاوره هستند و توضیح مختصری از موضوعاتی که اعضا در بخش های ضمانتنامه ها، وام ها و پتانسیلشان برای دانش بنیان شدن دارند ارائه نمودند و با تأکید بر این نکته که دانش بنیان شدن شرکت ها می تواند مزایایی چون گرفتن معافیت های مالیاتی، دریافت وام های کم بهره و سایر خدماتی که صندوق توسعه فناوری های نوین می تواند در اختیار اعضای محترم انجمن اپک قرار دهد از مهمانان گرامی خواستند تا توضیحات مربوطه را بیان نمایند.

مهندس فیروزمندی سبد محصولات و خدمات متنوع صندوق توسعه فناوری های نوین را که شامل ضمانتنامه ها، تسهیلات، ساخت و ساز، بیمه، دادن credit به افراد و … هست را به صورت اجمالی بیان نمودند و ضمن موافقت با صحبتهای مهندس میرزاخانیان در خصوص دانش بنیان شدن شرکت ها، این اطمینان را دادند که هر ماه لیستی از شرکت ها مورد بررسی قرار گیرند و ظرفیت های آنان برای دانش بنیان شدن سنجیده بشود.

در ادامه مهندس الماسی تعدادی از خدمات صندوق توسعه ازجمله تسهیلات، مشارکت به صورت نقدی و غیرنقدی و ضمانتنامه ها را بیان نموده و در خصوص مشارکت به صورت غیرنقدی چند نمونه از مزایای صندوق توسعه فناوری های نوین نسبت به بانک ها را به اختصار توضیح دادند. به عنوان مثال صندوق توسعه گردش حساب از مشتری نمی گیرد، در مقایسه با بانک انعطاف بیشتری نسبت به ملک ها دارد و ملک های صنعتی، کشاورزی و … را قبول می کند. صندوق توسعه فناوری های نوین با جذب 18 شرکت توانسته است تا از طریق آنان خدمات خود را ارائه نماید. این خدمات به شرکت های غیر دانش بنیان نیز ارائه می گردد. سرمایه ثبتی صندوق توسعه فناوری های نوین 200 میلیارد تومان می باشد و شرکتهای نفتی زیادی از ضمانتنامه های آنان استفاده می نمایند. از نکات حائز اهمیت نیز می توان گفت که صندوق توسعه فناوری های نوین برای مشتری های VIP خود، در جنبه های مختلف انعطاف و مزایای بیشتری در نظر گرفته است که در جلسه معرفی خدمات به صورت دقیق بیان خواهند شد.

در انتهای جلسه قرار شد تا بعد از عید برای معرفی این خدمات جلس های با صندوق توسعه فناوری های نوین برگزار بشود و در آن 2 کمیته اعتبارات و تامین مالی و ارتباط با اعضا از انجمن اپک حضور یابند. همچنین قرار شد تا صندوق توسعه فناوری های نوین با توجه به اعضای انجمن اپک، پکیجی از خدمات خود را جهت ارائه تهیه کرده و در آن تسهیلاتی که به اعضای محترم انجمن اپک تعلق می گیرد را معرفی نمایند و در صورت توافق، به صورت تفاهمنامه های بین طرفین امضا گردد.

دبیرخانه انجمن اپک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *