درآمد نفتی روسیه در ماه ژوئن از ۲۰ میلیارد دلار گذشت

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) در گزارش ماهانه خود درباره بازار نفت که روز چهارشنبه منتشر شد، اعلام کرد که درآمد روسیه از صادرات نفت در ماه ژوئن به دلیل افزایش قیمت انرژی و با وجود کاهش محموله‌های صادراتی به خارج از این کشور به بیش از 20 میلیارد دلار افزایش یافته است.

داده‌های این آژانس حاکی از افزایش 700 میلیون دلاری این صادرات در ماه ژوئن نسبت به ماه قبل از آن است، حتی در شرایطی که صادرات روزانه نفت خام و فرآورده‌های نفتی روسیه با 250 هزار بشکه کاهش به 7.4 میلیون بشکه رسیده است که کمترین میزان از اوت محسوب می‌شود.

بر اساس گزارش آژانس بین المللی انرژی، کاهش صادرات این کشور در ماه گذشته به دلیل نفت خام بود که به بیش از 5 میلیون بشکه در روز کاهش یافت.

صادرات روزانه نفت روسیه به اتحادیه اروپا به زیر 3 میلیون بشکه کاهش یافت که کمترین میزان از نوامبر محسوب می‌شود.

در عین حال، قیمت جهانی نفت به دلیل تقاضای قوی و عرضه محدود افزایش یافته است. میانگین قیمت برنت در ماه گذشته بیش از 117 دلار در هر بشکه بود، در حالی که قیمت اورال روسیه با 10.7 درصد افزایش نسبت به ماه می به 87.25 دلار در هر بشکه رسید.

طبق برآورد آژانس بین المللی انرژی، درآمد نفت و گاز روسیه تقریباً نیمی از بودجه دولت این کشور در سال 2021 را تشکیل می‌داد.

مسکو پیشتر اعلام کرده بود که انتظار دارد تا 1 تریلیون روبل (بیش از 17 میلیارد دلار) درآمد بیشتر از فروش نفت و گاز در سال جاری میلادی داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *