دو پروژه نفتی در جنوب کشور

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، واحد فرآورش پیش‌ساخته غرب کارون با ظرفیت فرآوری روزانه 50 هزار بشکه نفت و با در اختیار داشتن 2 ردیف (Train) هریک با ظرفیت 25 هزار بشکه طراحی شده و قابلیت توسعه برای فرآورش روزانه 80 هزار بشکه نفت را داراست.

این واحد فرآورشی با اعتبار تقریبی 47 میلیون دلار در ضلع جنوبی میدان آزادگان جنوبی احداث شده است و نفت موردنیاز آن از تعداد 35 حلقه چاه مستقر در این میدان مشترک تغذیه می‌شود.

بر اساس اعلام شرکت ملی نفت ایران، پروژه احداث تأسیسات ذخیره‌سازی و ایستگاه‌های اندازه‌گیری میعانات گازی پارس جنوبی در عسلویه نیز با ظرفیت اسمی 640 هزار مترمکعب (معادل 4 میلیون بشکه) به‌منظور ذخیره‌سازی میعانات گازی پالایشگاه‌های منطقه پارس1 و نیز تأمین خوراک پالایشگاه ستاره خلیج فارس ساخته شده است.

در این پروژه، هشت مخزن به‌صورت سقف شناور هریک به‌ظرفیت 80 هزار مترمکعب و 2 مخزن آتش‌نشانی و مخازن سوخت، شبکه لوله‌کشی و سیستم‌های برق و ابزاردقیق، سیستم‌های اندازه‌گیری و پمپ‌های انتقال میعانات و ساختمان‌های صنعتی و اداری احداث شده است. این تأسیسات که هم‌اکنون عملیاتی است، با 29.2 میلیون یورو و 2200 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری توسط پیمانکاران داخلی ساخته شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *