رکورد جدید عرضه گاز طبیعی روسیه به چین

شرکت گزپروم پس از گفتگو با شرکت ملی نفت چین، اصلی‌ترین شریک خود اعلام کرد متوسط صادرات گاز روسیه به همسایه شرقی خود از اول تا ۲۰ نوامبر بیشتر از آن چیزی بوده که ماه گذشته بین دو کشور توافق شده بود.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شرکت بزرگ گزپروم روسیه عرضه روزانه گاز خود به چین را 25 درصد نسبت به طرح اولیه افزایش داده است.

شرکت گزپروم پس از گفتگو با شرکت ملی نفت چین، اصلی‌ترین شریک خود اعلام کرد متوسط صادرات گاز روسیه به همسایه شرقی خود از اول تا 20 نوامبر بیشتر از آن چیزی بوده که ماه گذشته بین دو کشور توافق شده بود. عرضه روزانه گاز به چین علاوه بر صادرات معمول، 25 درصد در 12 نوامبر افزایش یافت.

رکورد قبلی صادرات گاز به چین در ماه اکتبر بود یعنی زمانی که شرکت گزپروم 20 درصد از توافق اولیه فراتر رفت.

روسیه قرار است سال آینده عرضه گاز به چین را از طریق خط لوله قدرت سیبری و پروژه قدرت سیبری2 افزایش دهد. 50 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی را می‌توان پس از تکمیل این پروژه انتقال داد.

شرکت گزپروم اعلام کرد می‌تواند صادرات گاز طبیعی خود را 6 میلیارد مترمکعب دیگر از طریق خط لوله سه هزار کیلومتری قدرت سیبری افزایش دهد. این شرکت در 8 ماه اول سال جاری میلادی 2.3 میلیارد متر مکعب گاز از این طریق صادر کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *