ساختار آب و برق کشور

وزیر نیرو با بیان اینکه ساختار آب و برق کشور روز به روز پاسخ‌گوتر خواهد شد، گفت: موضوع رفع فرسودگی و بهبود شبکه‌های انتقال و توزیع همچنان در دستور کار وزارت نیرو است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، رضا اردکانیان، وزیر نیرو در مراسم دهمین هفته پویش الف ب ایران اظهار داشت: امروز به صورت همزمان در استانهای خراسان شمالی، مازندران و خوزستان 43 پروژه با مجموع 460 میلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره برداری رسیده که در این میان تعداد قابل توجهی از پروژه‌های شبکه فوق توزیع برق مربوط به استان خوزستان، پروژه افزایش توان تولید نیروگاه نکا در استان مازندران و پروژه جایگزینی کامل کابل‌های خودنگهدار با شبکه مسی مربوط به استان خراسان شمالی است.

وی افزود: جایگزینی کابل‌های خودنگهدار با شبکه مسی در دیگر استان‌های کشور نیز در دست انجام است و این طرح مهم علاوه بر اصلاح مبلمان شهری، همزیستی و هماهنگی بیشتر با محیط زیست و جلوگیری از استفاده غیرمجاز از شبکه برق و دستبرد به تجهیزات برق را در پی دارد.

اردکانیان با اشاره به راه‌اندازی سامانه بیمه حوادث مشترکین گفت: این سامانه در جهت آرامش خاطر مردم راه اندازی شده تا اگر به صورت طبیعی بر اساس نوسانات برق، وسایل برقی منازل مردم دچار آسیب شد بتوانند در سازوکاری مشخص اقدام به ثبت درخواست خسارت کنند و این امکان از امروز فراهم شده است.

وی ادامه داد: دو ماه طول می کشد تا شرکت بیمه گذار مشخص شود و بعد از مشخص شدن شرکت بیمه گذار، با ارزیابی شکایات ثبت شده مردم، به گونه ای عمل می شود که حقی از کسی ضایع نشود.

وزیر نیرو با بیان اینکه بهینه سازی هر چه بیشتر خدمات رسانی به مشترکان آب و برق در دستور کار مستمر وزارت نیرو است، گفت: ساختار آب و برق کشور روز به روز پاسخ‌گوتر خواهد شد.

این عضو کابینه دولت با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری در خصوص ضرورت توجه به اصلاح شبکه های فرسوده برق گفت: جایگزینی کابل‌های خودنگهدار با شبکه فرسوده مسی یکی از گام‌های مهم در راستای توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بوده و موضوع رفع فرسودگی و بهبود شبکه‌های انتقال و توزیع همچنان در دستور کار وزارت نیرو است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *