شلمبرگر ۲۱ هزار نفر را اخراج کرد

شرکت بزرگ خدمات میادین نفتی شلمبرگر در بحبوحه سقوط شدید قیمت نفت که باعث کاهش فعالیت های حفاری شده است، ۲۱ هزار نفر را اخراج کرد.

 به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از عرب نیوز، شرکت بزرگ خدمات میادین نفتی شلمبرگر در بحبوحه سقوط شدید قیمت نفت که باعث کاهش فعالیت های حفاری شده است، 21 هزار نفر را اخراج کرد. این شرکت اعلام کرد هزینه قطع همکاری با این کارگران در سه ماهه دوم سال جاری میلادی 1.02 میلیارد دلار بوده است و 666 میلیون دلار هم از آسیب دیدگی سرمایه هایش در آمریکای لاتین پس از نابودی یک خط لوله به خاطر رانش زمین ضرر کرده است.

مدیرعامل این شرکت طی بیانیه ای اعلام کرد گرچه قیمت نفت خام نسبت به ماههای مارس و آوریل افزایش یافته ولی هنوز هم  حدود 33 درصد کمتر از سال گذشته است و ترس از اوج دوباره همه‌گیری ویروس کرونا دورنمای شرکت را برای عادی سازی قیمت نفت به چالش می کشد.

شرکت شلمبرگر که در حال بازسازی تجارت خود همگام با سقوط قیمت نفت است اعلام کرد درآمد آمریکای شمالی در سه ماهه دوم سال جاری میلادی تا 1.18 میلیارد دلار کاهش یافته است یعنی کمتر از نصف درآمد آن در سال گذشته. این شرکت شرایط نسبتا بهتری را برای سه ماهه فعلی پیش بینی کرده است.

مدیرعامل شلمبرگر با اشاره به فعالیتهای شکست هیدرولیک برای تکمیل چاه های نفتی گفت:« تکمیل چاه های نفتی در آمریکای شمالی برای سه ماهه سوم سال جاری برنامه ریزی شده است».

بزرگترین عرضه کننده خدمات میادین نفتی در جهان 3.43 میلیارد دلار ضرر و زیان خالص در سه ماهه دوم سال جاری میلادی ثبت کرده است که برابر با 2.47 دلار زیان در هر سهم می‌شود. این شرکت در سال گذشته میلادی 492 میلیون دلار معادل 35 سنت در هر سهم سود کرده بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *