شل و توتال سرمایه گذاری خود را در روسیه لغو کردند

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شرکت‌های شل انگلیس و توتال فرانسه روز سه‌شنبه اعلام کردند که در پی تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو به دلیل درگیری نظامی با اوکراین، روابط خود را با روسیه قطع می‌کنند.

توتال اعلام کرد که در پروژه های جدید در روسیه سرمایه گذاری نخواهد کرد و افزود که هیئت مدیره آن اقدامات این کشور را محکوم می کند و “همبستگی خود را با مردم اوکراین که از عواقب این اقدامات رنج می برند و مردم روسیه که همچنین متحمل عواقب خواهند شد، ابراز می دارد.”

این غول انرژی فرانسه به تایید تمامی تحریم های اعمال شده علیه روسیه اشاره کرد و متعهد شد علیرغم تأثیر احتمالی بر فعالیت هایش، از آنها تبعیت کند.

شرکت شل نیز گفت که از سرمایه گذاری مشترک خود با غول انرژی روسیه یعنی شرکت گازپروم خارج می شود و بن ون بوردن، مدیرعامل این شرکت گفت که او “از تلفات جانی در اوکراین شوکه شده است.”

وی گفت: تصمیم ما برای خروج تصمیمی است که با قاطعیت اتخاذ می کنیم.

بر اساس این گزارش، این تصمیم به این معنی است که شل از 27.5 درصد سهام خود در تأسیسات گاز طبیعی مایع ساخالین II، 50 درصد از سهام خود در پروژه توسعه نفت سالیم و سرمایه گذاری انرژی گیدان Gydan خارج می شود.

این شرکت نفت همچنین از پروژه خط لوله گاز نورد استریم 2 روسیه که 10 درصد از سهام آن به ارزش حدود 1 میلیارد دلار را در اختیار دارد، خارج خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *