صادرات گاز روسیه به اروپا از خاک اوکراین از سرگرفته شد

شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که شرکت گازپروم روسیه با رزرو روزانه ۱۰۹ میلیون متر مکعب از ظرفیت خط لوله گاز اروپا از طریق خاک اوکراین، صادرات را از سر گرفته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شبکه خبری بلومبرگ در گزارشی اعلام کرد که شرکت گازپروم روسیه با رزرو روزانه 109 میلیون متر مکعب از ظرفیت خط لوله گاز اروپا از طریق خاک اوکراین، صادرات را از سر گرفته است.

بر اساس یک قرارداد 5 ساله که در سال 2024 منقضی می شود، انتظار می رود این شرکت سالانه 40 میلیارد متر مکعب گاز را از طریق اوکراین به اروپا تحویل دهد.

این خبر باعث کاهش قیمت گاز شد که مدت‌ها پیش‌بینی می‌شد به طوری که قیمت‌های آتی در ماه مارس به زیر 900 دلار در هر هزار متر مکعب رسید.

گازپروم روسیه روز سه شنبه گزارش داد که فروش گاز طبیعی روسیه به کشورهای خارج از اتحاد جماهیر شوروی سابق طی ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه سال قبل 41.3 درصد کاهش یافته است، در حالی که تولید کلی این کشور افزایش یافته است.

طبق گزارش‌ها، سطح ذخایر گاز اروپا در چند ماه گذشته به پایین‌ترین حد خود در تاریخ رسیده و قیمت انرژی در این منطقه را افزایش داده است. این در حالی است که برخی از مقامات اتحادیه اروپا گازپروم را به توقف عمدی عرضه متهم می‌کنند. البته گازپروم می گوید که منابع اضافی قبل از 2 فوریه رزرو نشده است.

 گازپروم در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: تحویل گاز این شرکت طبق درخواست مصرف کنندگان و با رعایت کامل تعهدات قراردادی انجام می شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *