عصبانیت آمریکا از هند به خاطر نفت روسیه

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رویترز به نقل از مایکل پاترا، معاون رئیس بانک مرکزی هند، در گزارشی اعلام کرد که واشنگتن دهلی نو را به خاطر محصولات نفتی روسیه که ظاهراً از هند به ایالات متحده ارسال شده است، بازخواست کرده است.

به گفته پاترا، وزارت خزانه داری آمریکا به مقامات هند اطلاع داده است که ظاهراً یک کشتی هندی نفت یک نفتکش روسی را در دریای آزاد بارگیری کرده و به بندری در ایالت گجرات در سواحل غربی این کشور، جایی که نفت در آنجا فرآوری شده، تحویل داده است. سپس این محموله به نیویورک ارسال شد.

پاترا در مراسمی در اودیشا به مناسبت جشن 75 سالگی استقلال هند گفت: می‌دانید که تحریم‌هایی علیه افرادی که نفت روسیه را می‌خرند، وجود دارد و این موضوع توسط خزانه‌داری آمریکا به ما گزارش شده است… معلوم شد، یک کشتی هندی در وسط دریا با یک نفتکش روسی قرار گذاشته و نفت آن را بارگیری کرده است.

وی افزود: این (محموله) به بندری در گجرات آمد، در آن بندر فرآوری شد و تقطیر شد که این محصول در واقع برای تولید پلاستیک یکبار مصرف استفاده می‌شود. خروجی تصفیه شده دوباره در آن کشتی قرار گرفت و بدون مقصد حرکت کرد. در میانه دریا، مقصد را دریافت کرد، بنابراین وارد مسیر خود شد و به نیویورک رفت.

این مقام، نام کشتی مورد بحث را فاش نکرد، و جزئیات دیگری در این مورد ارائه نکرد، اما گفت: جنگ به این شکل پیش می‌رود، به روش‌های عجیبی پیش می‌رود.

ایالات متحده در اوایل سال جاری میلادی به عنوان بخشی از تحریم های روسیه در ارتباط با وضعیت اوکراین، ورود نفت و فرآورده های نفتی روسیه به این کشور را ممنوع کرد.

هند از تحریم مسکو خودداری کرده است و در حالی که قبل از سال جاری میلادی به ندرت نفت روسیه را خریداری می کرد، از ماه مارس تا کنون خریدهای خود را ده برابر افزایش داده است و از تخفیفی که مسکو ارائه کرده، به خوبی استفاده کرده است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، روسیه در ماه ژوئن از عربستان سعودی به عنوان دومین تامین کننده بزرگ نفت هند پیشی گرفت و پس از عراق در رتبه دوم قرار گرفت.

انتهای پیام/

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *