قوانین جدید برلین برای کاهش ۲ درصدی مصرف گاز

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، مقامات دولت آلمان اعلام کردند با توجه به کاهش شدید عرضه گاز روسیه به اروپا، اقدامات جدیدی برای کاهش 2 درصدی مصرف گاز در این کشور اتخاذ شده که نیازمند کاهش مصرف توسط بخش خصوصی و عمومی است.

رابرت هابک، وزیر اقتصاد آلمان هفته گذشته گفت دولت این کشور اقدامات ویژه‌ای را برای ذخیره انرژی در نظر گرفته است، اقداماتی مانند حداکثر گرمایش 19 درجه‌ای برای ساختمان‌های عمومی.

طبق این اقدامات جدید، سالن‌های بزرگ به‌جز در بیمارستان‌ها و آسایشگاه‌ها نیازی به گرم شدن ندارند، استخرهای خصوصی نباید گرم شوند و نورپردازی ساختمان‌ها و بناهای یادبود باید خاموش شود تا در مصرف برق صرفه‌جویی شود.

حدود نیمی از خانواده‌های آلمانی برای گرمایش خود وابسته به گاز هستند و 13 درصد از برق آلمان از سوخت‌های فسیلی گرفته می‌شود. گاز یک‌سوم انرژی صنعت را در این کشور تامین می‌کند. نیمی از این گاز طی سال‌های اخیر از روسیه وارد شده‌است.

آلمان باید مصرف گاز خود را 20 درصد نسبت‌به قبل از آغاز جنگ اوکراین کاهش دهد تا بتواند زمستان را بدون سهمیه‌بندی گاز سپری کند.

انتظار می‌رود صرفه‌جویی در بخش خانگی و صنعتی مصرف انرژی در آلمان را بین 5 تا 10 درصد پایین بیاورد و جایگزینی نیروگاه‌های زغال‌سنگ و نیروگاه‌های برق گازسوز 3 تا 5 درصد دیگر صرفه‌جویی داشته باشد. مصرف در آلمان همین حالا هم با توجه به قیمت بالای گاز 8 درصد کاهش‌یافته است.

آلمان برای گذراندن ماه‌های سرد زمستان به تاسیسات ذخیره‌سازی گاز و پایانه‌های گاز طبیعی مایع هم وابسته‌است .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *