نگرانی ایتالیا از اقدام فرانسه برای قطع صادرات برق

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، روزنامه لا رپوبلیکا روز شنبه در گزارشی اعلام کرد که دولت ایتالیا نگران است که فرانسه صادرات برق را به دلیل کاهش تولید نیروگاه‌های هسته‌ای متوقف کند.

به گفته این روزنامه، مقامات انرژی فرانسه با ارسال نامه به همتایان ایتالیایی خود، آنها را از توقف صادرات برق در دو سال آینده مطلع کردند و سخنگوی وزارت انرژی ایتالیا نیز این گزارش را تأیید کرده است.

با این حال، بلومبرگ روز یکشنبه گزارش داد که فرانسه برنامه ریزی برای کاهش صادرات برق به ایتالیا را رد کرده است.

وزارت انتقال انرژی فرانسه در بیانیه‌ای گفت: فرانسه مجدداً بر تعهد خود به همبستگی متقابل گاز و برق با همه همسایگان اروپایی خود تاکید می‌کند. اتصالات شبکه برق با کارکرد کامل یک اولویت برای امنیت تامین (برق) به صورت جمعی است.

بر اساس این گزارش، شرکت انرژی دولتی ای‌دی‌اف EDF فرانسه طی روزهای اخیر اعلام کرد که تولید انرژی هسته‌ای این شرکت به دلیل مشکلات تعمیر و نگهداری در نیروگاه‌های فرسوده به پایین‌ترین سطح خود در بیش از 30 سال گذشته می‌رسد.

در عین حال، اپراتور شبکه RTE فرانسه در گزارش چشم انداز زمستانی خود هشدار داد که ممکن است مجبور به قطع اتصال بین شبکه‌ داخلی این کشور با ایتالیا و بریتانیا شود. چنین اقدامی عملاً صادرات برق را متوقف می کند.

ایتالیا حدود 13 درصد برق خود را وارد می کند، داده های اپراتور ملی این کشور موسوم به ترنا نشان می دهد که فرانسه حدود 5 درصد از مصرف سالانه این کشور را تأمین می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *