هند از هر جایی‌که بخواهد نفت می‌خرد

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از اکونومیک تایمز، هاردیپ سینگ پوری، وزیر نفت هند با تاکید بر این‌که هیچ کشوری از او نخواسته خرید نفت از روسیه را متوقف کند گفت دولت هند وظیفه دارد انرژی مورد نیاز شهروندانش را تامین کند، بنابراین از هر جایی‌که بخواهد نفت می‌خرد.

جنگ روسیه و اوکراین تاثیر قابل‌توجهی بر سیستم انرژی دنیا گذاشته، تعادل بین عرضه و تقاضا را مختل کرده و روابط طولانی‌مدت تجاری بین کشورها را برهم زده‌است.

این جنگ، قیمت انرژی برای بسیاری از مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها در سراسر دنیا را بالا برده و به خانواده‌ها، صنایع و کل اقتصاد کشورها آسیب رسانده‌است.

واردات نفت هند از روسیه از ماه آوریل 50 برابر شده و نفت این کشور در حال حاضر 10 درصد از واردات نفت هند را تشکیل می‌دهد.

نفت روسیه قبل‌از جنگ اوکراین تنها 0.2 درصد از واردات نفت هند را تشکیل می‌داد.

کشورهای غربی به‌تدریج خرید انرژی از روسیه را به‌دنبال حمله این کشور به اوکراین پائین آورده‌اند.

پوری با تأکید براینکه دولت یک وظیفه اخلاقی برای تامین انرژی برای مردم دارد گفت:« هند از هر جایی‌که لازم باشد نفت می‌خرد، چون نمی‌تواند این مسئله را وارد زندگی مردم کند و هیچ‌کس از ما نخواسته خرید نفت از روسیه را متوقف کنیم».

وی پس‌از دیدار دوجانبه با جنیفر گرانهلم وزیر انرژی آمریکا گفت:«اگر در مورد سیاست خود واضح باشید و به امنیت انرژی و قیمت مناسب آن عقیده داشته باشید از هر منبعی که لازم باشد انرژی می‌خرید».

وزیر نفت هند گفت واردات از آمریکا افزایش‌یافته و هند در حال حاضر 20 میلیارد دلار انرژی از آمریکا وارد می‌کند. مذاکراتی هم در مورد خرید بیشتر انرژی از این کشور صورت‌گرفته است.

وی با اشاره به توسعه انرژی‌های پاک گفت تولید نفت و گاز و اکتشافات جدید باید ادامه یابد.

انتهای پیام/105

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *