واردات انرژی چین از روسیه رکورد زد

دستیار رئیس جمهور روسیه پیش از سفر امروز وی به چین در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که صادرات انرژی روسیه به چین مانند گردش تجاری دو کشور به بالاترین رقم خود رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، یوری اوشاکوف، دستیار ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، پیش از سفر امروز وی به چین در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد که صادرات انرژی روسیه به چین مانند گردش تجاری دو کشور به بالاترین رقم خود رسیده است.

وی گفت: تامین انرژی به چین به بالاترین حد خود رسیده است. بیش از 15 میلیارد متر مکعب گاز از طریق خط لوله گاز “قدرت سیبری” از زمان راه اندازی آن صادر شده است.

وی با اشاره به اینکه بازار گاز چین امیدوارکننده ترین و پویاترین بازار در جهان است، تأکید کرد که ساخت خط لوله انتقال گاز از طریق خاک مغولستان از روسیه به چین نیز در حال بررسی است.

به گفته اوشاکوف، مبادلات تجاری بین روسیه و چین در سال گذشته به میزان یک سوم افزایش یافت و به بالاترین حد خود یعنی 140 میلیارد دلار رسید.

وی خاطرنشان کرد: مسکو و پکن به تدریج به سمت هدف تعیین شده توسط سران دو کشور یعنی افزایش تجارت متقابل به 200 میلیارد دلار حرکت می‌کنند.

دستیار ریاست جمهوری روسیه افزود، با این حال، طرف‌ها بر ایجاد زیرساخت‌های مالی با هدف حفاظت از همکاری دو کشور در مقابل فشار تحریم‌های کشورهای ثالث تمرکز دارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *