وام کرونایی دولت شیلی به طبقه متوسط مردم

دولت شیلی به مردم کم درآمد طبقه متوسط جامعه ۲.۶ میلیون پزوس (۳۲۴۰ دلار) وام کم بهره می دهد که بازپرداخت آن ها شش ماه پس از دریافت وام آغاز می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بلومبرگ، دولت شیلی اقدامات جدید محرک اقتصادی را اعلام کرد. هدف این اقدامات جدید  طبقه متوسط کم درآمد این کشور است که به شدت از بحران همه‌گیری ویروس کرونا آسیب دیده اند.

این اقدامات شامل 2.6 میلیون پزوس (3240 دلار) وام کم بهره است که بازپرداخت آن ها شش ماه پس از دریافت وام آغاز می شود. از دیگر اقدامات محرک اقتصادی دولت شیلی یارانه‌ها ی اجاره خانه و تمدید وام های دانشجویی برای افرادی که قبلاً واجد شرایط شناخته نشده بودند.

نرخ بیکاری در شیلی به بیش از 11 درصد رسیده و قراردادهای استخدام حدود 650 هزار نفر به خاطر تعطیلی های اعمال شده جهت مهار گسترش ویروس کرونا لغو شده اند. شاخص اقتصادی در شیلی بیش از 15 درصد به صورت سالانه در ماه مه کاهش یافت.

دولت شیلی تا امروز اقداماتی برای تحریک اقتصادی این کشور اتخاذ کرده که ارزش آن به 7.9 درصد تولید ناخالص داخلی کشور می رسد. این اقدامات شامل ضمانت دولتی برای وام های شرکتی و درآمدهای اضطراری برای فقرای شیلی می شوند.

طرح‌هایی که برای طبقه متوسط جامعه در نظر گرفته شده، 1.5 میلیارد دلار از منابع مالی کشور را مصرف می کند که حدود 800 میلیون دلار آن به وامهای کم بهره اختصاص می یابد.

این کشور آمریکای جنوبی از نظر موارد ابتلا به ویروس کرونا در رتبه ششم جهان قرار دارد و 295532 نفر در این کشور به این ویروس مبتلا شده اند. آمار دولتی شیلی نشان می‌دهد 6308 نفر از این افراد تا حالا جان خود را از دست داده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *