واکنش نادران به طرح عرضه اوراق سلف نفتی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، با اشاره به طرح احتمالی در خصوص عرضه سلف نفتی گفت: فروش آتی نفت و بدهکارکردن دولت آینده، پیامدهای ناگوار اقتصادی،سیاسی واجتماعی خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،  الیاس نادران، نماینده تهران در مجلس، در صفحه شخصی خود نوشت، «دولت وعده ⁧گشایش اقتصادی⁩ در هفته آتی داده و البته تجربه نشان می‌دهد این وعده‌ها تاثیری در زندگی دهک‌های پایین جامعه و اقشار کم‌درآمد نخواهد داشت.

ظاهرا این خبر، ناظر به فروش اوراق پیش‌خرید نفت⁩ است. با شرایطی که شنیده‌ام،این خبر بیشتر به فاجعه شبیه است تا ⁧ وعده اقتصادی.

بودجه ایران ,

اتخاذ تصمیمات مهم اقتصادی در جلسه سران قوا، بدون دخالت نمایندگان مردم، نتیجه‌ای جز تضعیف قوه قانون‌گذاری کشور ندارد. چرا نبایداز نظرات تخصصی کمیسیون‌های بودجه،انرژی و اقتصادی مجلس استفاده کرد؟
‏فروش آتی نفت و بدهکارکردن دولت آینده، پیامدهای ناگوار اقتصادی،سیاسی واجتماعی خواهد داشت.

پیشنهاد می‌کنم کارشناسان مرکز پژوهش‌ها و نمایندگان مجلس، در جلسه‌ای فوری به بررسی موضوع پرداخته و راهکار جایگزین  برای جبران کسری بودجه را پیشنهاد کنند.

‏ این شیوه،اتکای بودجه به نفت را تشدید و میخی بر تابوت اصلاح ساختار بودجه کشور است و به‌هم‌ریختگی بازارهای مالی را همراه خواهد شد.»

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *