گزارش شرکت در جلسه تعاملات تشکلها با اتاق ایران

بسمه تعالی

مورخ : 7 بهمن 96

گزارش شرکت در جلسه تعاملات تشکلها با اتاق ایران

دبیر خانه انجمن اپک

بنا به دعوت آقای سیف مدیر محترم تشکلهای اتاق ایران جلسه ای با حضور آقای شافعی رئیس اتاق ایران و اعضای هیئت راهبردی تشکلها از جمله آقای پیر موذن و آقای کاشفی و با حضور روسا و نمایندگان تشکلها در اتاق ایران برگزار شد. در این جلسه که حدود 2 ساعت به طول انجامید، حاضرین نقطه نظرات خود را اعلام، از جمله اینجانب به اهمیت حضور انجمن اپک در شورای رتبه بندی اتاق اشاره و از ایشان خواستم که از نماینده اپک نیز در این شورای رتبه بندی دعوت شود. درنهایت آقای شافعی سخنان حاضرین را جمع بندی و نکات ذیل را مطرح فرمودند.

  • مشکلات اقتصادی در کشور متاسفانه بیشتر شده و نگران کننده است. برای نمونه طبق اعلام نظر وزیر محترم صنایع 50% واحد های تولیدی تعطیل و 50% مابقی آنها زیر 70% ظرفیت کار می کنند.
  • نظام تصمیم گیری متعدد است لذا نهاد پاسخگو برای تصمیمات نادرست وجود ندارد
  • توان تشخیص الویت های کشور بعلت تعدد الویت ها وجود ندارد و لذا نهادهای اقتصادی نمی دانند کدام الویت برای کار موجود است.
  • حداقلی از همگرایی در سازمانهای کشور نیست بلکه بیشتر رودرروی هم هستند. مثلا در مورد انرژی یک تصمیم گیر واحد متشکل از نمایندگان ذیربط نیست بلکه هر کسی برای خود تصمیم می گیرد.
  • پیشنهاد اتاق در بحث انرژی و نفت، گاز و پتروشیمی این است که تشکلها 10 الویت خود را تعیین کنند و 10 نفر نیز به عنوان نمایندگان تشکلها معرفی شوند تا اینجانب بهمراه 10 نفر فوق در هیئت دولت شرکت و این الویت ها را به تصویب هیئت دولت برسانم لذا از تشکلها درخواست می گردد که الویت خود را تعیین و نماینده خود را معرفی نمایند.

روابط عمومی انجمن اپک

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

دوست دارید به بحث ملحق شوید؟
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *